Skip to content

СПРАВЕДЛИВОСТ.НЕТ

Menu
Menu

Борис Бонев лапа по 7500 лв. месечно от Столична община

Posted on октомври 13, 2023

Борис Бонев лапа по 7500 лв. месечно от Столична община

Лично бившият шеф на СОС Елен Герджиков вкарва враг номер 1 на ГЕРБ във всички важни комисии и така Бонев заема най-доходоносните позиции в Общината

Борис Бонев взима два пъти по-голяма заплата от столичния кмет Йорданка Фандъкова. Той започва политическата си кариера като общински съветник преди 3 години и само до този момент струва на Столична община около 200 000 лева – ако включим и проектите за табелки и информационни материали, дадени на „Спаси София“.

Оказва се, че високият доход му е осигурен от тогавашния шеф на Столичния общински съвет Елен Герджиков, който разчитал на Бонев да го подкрепи с гласа си, което се случва. Лично Герджиков вкарва враг номер 1 на ГЕРБ във всички важни комисии и така Бонев заема най-доходоносните позиции в Общината.

1392 лева е брутното възнаграждение на всеки общински съветник в София. От 2019 година до септември 2022 година, само от чистата си заплата, Борис Бонев е получил близо 48 000 лева.  Като почетен член на СУСОФП (Специализиран общински приватизационен фонд) всеки месец Бонев получава още 3100 лева, освен тези 1392 лв.

Когато постъпва в СОС, тази сума е над 5500 лева, но с решение на СОС заплатата е намалена заради ковид кризата. Към сумата от 48 000 лева трябва да добавим и над 40 000 лева възнаграждения от въпросната комисия.

Откакто е станал общинар Борис Бонев получава още около 12 400 лева за представителни разходи, за които предоставя фактури (с поредни номера – дали е случайно). Обикновено сумата, която представя за фактуриране е 679, 08 стотинки.

Към тези 100 400 (48000+40 000 +12400) лева дотук трябва да добавим още общо 22600 лева, които Борис Бонев в получил от началото на мандата си като общински съветник. Тази сума представлява неговите възнаграждения като участник в различни комисии. Тя варира от 656 до 2450 лева, в зависимост от месеца.

Всеки месец „спасителят на София“ получава от Столична община между 5800 до 7500 лева. Затова е наричан „Най-скъпоплатеният общински съветник“. В същото време чираците от „Спаси София“ работят без пари, за да изработват колажи и карикатури, които Бонев използва да критикува Столична община.

Към тези суми трябва да прибавим още между 50 и 80 000 лева, които стана ясно, че „Спаси София“ е прибрала от градския транспорт за изработка на табелки и други услуги.

Share this:

Източник: mignews.info

Последно качени

  • Христо Пъдев вдигна ергенско парти с Владо Зомбори и Велизар Величков (Снимки)
  • Веригите обещаха на среща с Радев поне 6 месеца да продават с до 30% по-евтино основни храни
  • Николай Бареков в “ИнтервюТО”: Борисов и Таки се готвят да хвърлят Пеевски под автобуса! (Видео)
  • Израел порази нефтохимически завод в Иран, Техеран отговори с удари по военни бази
  • Пълно изтрещяване: Мъж прегази колелото на дете след спор за няколко череши (видео)

Категории

  • Други
  • КЛЮКИ
  • КРИМИНАЛНО
  • ОБЩЕСТВО
  • ПОЛИТИКА
  • РАЗСЛЕДВАНЕ
  • СКАНДАЛ
©2026 СПРАВЕДЛИВОСТ.НЕТ | Design: Newspaperly WordPress Theme