
Кадри Забелязано в Девня, Радослав Георгиев
Нормализира се ситуацията след вчерашната буря в Девня.
Това съобщи за Радио Варна кметът Свилен Шитов, но подчерта, че обявеното вчера частично бедствено положение все още не е отменено.
Всички пътища са отворени за движение. Възстановено е електрозахранването, както в общинския център, така и в селата, които вчера бяха без ток. Комисия от община Девня започва обход на пострадалите домакинства с цел да опише щетите и да определи от каква помощ имат нужда.
Още в понеделник, пострадалите домакинства могат да подадат заявление-декларация до Дирекция социално подпомагане в гр.Дългопол, за да кандидатстват за финансово подпомагане. Това съобщи ВрИД кметът на община Дългопол Ганка Георгиева. Помощта, в размер до 1512 лв., се отпуска след извършена социална анкета и оценка в дома на засегнатите семейства по настоящ адрес.
За реклама в „Петел“ на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Източник: petel.bg