За Великден водещият на предаването „С БНТ завинаги“ Драгомир Драганов подготвя забавна среща с любимите актьори от култовата програма на 90-те години на ХХ век „Улицата“.
„Ще съберем героите от „Улицата“, която със сигурност липсва на много хора, и ще се позабавляваме със смеха, който предизвикваха у нас“, каза за „България Днес“ журналистът. Освен че ще проверим дали и колко са пораснали участвалите в шоуто Мая Новоселска, Кръстю Лафазанов, Христо Гърбов, Камен Донев и Тончо Токмакчиев под режисурата на Теди Москов, ще научим неща от кухнята на снимачния процес.
Ще се посмеем с актьорите от „Улицата“
В следващи серии в „С БНТ на 60“, на което журналистът е сценарист, ще си припомним и предаванията „Адрес 4000“ и „Мело ТВ Мания“. Драго ще бръкне също в златния тв фонд със стари градски песни и емблематичните им изпълнители, ще ни подсети за големите дами в журналистиката ни, както и за талантливите певци Катя Филипова и Вили Кавалджиев.
Преди броени дни Драганов се завърна от 35-ото издание на престижния световен цирков фестивал в Монте Карло, който посещава почти 30 години. Шоуменът, макар и не лично, подари на принцесата на Монако Стефани, организатор и патрон на събитието, книгата „Циркът през вековете“, специално преиздадена по повод 125-годишнината от цирковото изкуство у нас.
Драго и принцеса Стефани неотдавна
Грип поваля принцеса Стефани след откриването на фестивала и тя не успя да присъства дори и на награждаването на победителите в него, разказва Драго. Налага му се да се прибере в България и не стига до принцесата. Затова неговото приятелско семейство Еми Велкова – потомствен цирков артист, и съпругът й и част от организацията на феста Стивън Кароли, й я дават след това, а тя благодари сърдечно за жеста. „Казала е много мили думи и специално е поздравила българските циркови артисти. Дори е разпознала по снимките в книгата някои от участниците на манежа в Монте Карло“, сподели въодушевено певецът.
Принцеса Стефани в ръце с подарената от Драго книга
Драганов разпространява напълно безплатно Алманаха на историята на българското цирково изкуство, базиран на книгата от 1988 г. на покойния Йордан Демирев, като е добавил в него 300 лични фотоси.
Бившата сграда на цирка по време на пожара / Снимка:Иван Григоров
Подготвя и грандиозна изложба и безплатна брошура съвместно с Музея за история на София, свързани с 40-ата година от подпалването на признатата за изобретение и произведение на изкуството сграда на Българския Държавен цирк, създадена от арх. Ерослав Станков.
Източник: hotarena.net