
снимка Булфото
Камион, пълен с полумъртви мигранти на турско-българската граница.
В каросерията е имало събрани над 30 души. Камионът е с румънска регистрация.
На пункта „Хамзабейли-Лесово“ турската жандармерия е открила мигрантите, след като те са подали сигнал на телефон 112, че са пред задушаване в камиона. Спасените са от Сирия, Палестина и Ирак.
Оказана им е медицинска помощ, а водачът на тира, румънски гражданин, е задържан от полицията за нелегален трафик на хора, предаде БНР.
За реклама в „Петел“ на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Източник: petel.bg