Skip to content

СПРАВЕДЛИВОСТ.НЕТ

Menu
Menu

“Оставката” на Гешев е за НАТФИЗ

Posted on май 20, 2023

Хората, които сега искат оставката на главния прокурор, преди няколко месеца, когато служебният министър на правосъдието поиска това – бяха категорично против. Човек си задава много въпроси – как едновременно се присетиха, че нещо не наред.

Това коментира в студиото на „Събуди се” деканът на Юридическия факултет проф. Даниел Вълчев, според когото събитията в прокуратурата е подходящо да се обсъждат в НАТФИЗ.  „Това показва някакви по-дълбоки проблеми в системата и донякъде потвърждава, че личността на един човек на една или друга позиция не задава облика на системата”, е мнението му.

Според проф. Вълчев едно от най-важните неща е да се проследи дейността на Висшия съдебен съвет. „Това е един орган, който не е добре измислен. С промените, които бяха направени – с разделяне на Прокурорска и Съдийска колегия, нещата се влошиха още повече и се стигна дотук”, подчерта още той.

Деканът отчете, че над месец след изборите депутатите не успяват да стигнат до проблемите на съдебната система. „Инспекторатът на ВСС е с изтекъл мандат, парламентарната квота във ВСС не е избрана. Конституционният съд заседава с двама души по-малко. Това ме навежда на мисълта, че тези неща не са приоритет”, допълни Вълчев.

Източник: mignews.info

Последно качени

  • Дъждове и в събота, слънцето се показва в неделя
  • Румен Радев за „системата на еколозите“: Ако трябва да градим язовир или магистрала, се хвърлят първи пред багерите
  • Новата брошура на Техномаркет – високи технологии и супер оферти за дома, офиса и свободното време
  • Изненадваща кандидатура за лидер на ДСБ
  • „Искам си косата обратно”: Историята на хиляди жени, които намериха отговор в салона

Категории

  • Други
  • КЛЮКИ
  • КРИМИНАЛНО
  • ОБЩЕСТВО
  • ПОЛИТИКА
  • РАЗСЛЕДВАНЕ
  • СКАНДАЛ
©2026 СПРАВЕДЛИВОСТ.НЕТ | Design: Newspaperly WordPress Theme