
снимка Булфото
Патриарх Неофит изпрати съболезнователна телеграма до сръбския си колега Порфирий заради трагедията в белградско училище.
„Ежедневно сме свидетели на нечувани посегателства и отнемане на най-висшето дарувание от Твореца – човешкия живот. Все повече младежи посягат на своя и отнемат живота на други, като извършват най-тежкия грях спрямо човека – отнемат дарувания му от Създателя живот”, се казва в посланието на Негово Светейшество.
„Голяма е тъгата ни от случилото се”, пише българският патриарх и допълва, че нашият клир отправя искрени молитви Иисус Христос да упокои душите на загиналите в тази трагедия. „За семействата на загиналите изпросваме сили в превъзмогването на скръбта, а на ранените – скорошно оздравяване”, пише в съболезнователната телеграма от Негово Светейшество, предаде Нова тв.
За реклама в „Петел“ на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Източник: petel.bg