
Това каза президентът Георги Първанов в студиото на Bulgaria ON AIR.
Според него ДПС са стабилен и предсказуем партньор: „Това го знаех още преди сегашната ситуация, изпитах го на гърба си. Знам, когато бяха тримата лидери – Симеон, Станишев и Доган, колко трудно беше да се договори един или друг въпрос, но в крайна сметка, когато има разумни и мислещи хора, нещата се получават. Тримата имаха такива качества, особено Ахмед Доган, пък и царя, разбира се. Стояха много стабилно. На тях можеше да се разчита.“
„Вече поне 10 години нещата стоят драматично в ененргетиката, където се лутаме и търсим решения. Ние не следваме една последователна линия, която да отстояваме пред нашите европейски партньори. Ние искаме да сложим „Стоп“ изобщо на руското енергийно присъствие в България. Няма да ги уплашим. Моето впечатление е, че руснаците успяват реализират добре своите енергийни продукти. Въпросът е, че ние можем да останем на сухо“, подчерта президентът.
Източник dnes.bg