Skip to content

СПРАВЕДЛИВОСТ.НЕТ

Menu
Menu

Спират метрото за 40 дни до две ключови станции

Posted on май 6, 2026

От 11 май до 20 юни няма да работят две от метростанциите по най-новата линия на столичното метро – „Театрална“ и „Хаджи Димитър“, съобщиха от „Метрополитен“.

Движението на мотрисите по линия 3 през тези 40 дни ще се осъществява в участъка от метростанция „Горна баня“ до метростанция „Орлов мост“.

Причината за ограничението са планирани строително-монтажни дейности в района на шахта за отклонение на линия 3 към кварталите „Слатина“ и „Младост“.

За посочения период ще бъде въведена временна организация на движението в участъка между метростанциите „Орлов мост“ и „Хаджи Димитър“.

Допълнителна информация за заместващ транспорт ще бъде публикувана от Центъра за градска мобилност.

Кметът на София Васил Терзиев и директорът на „Метрополитен“ Николай Найденов инспектираха новия участък от метрото в район „Подуяне“. Очаква се движението на мотрисите по него да бъде пуснато през юли.

Участъкът е с дължина 3 км и включва три станции – „Стадион Георги Аспарухов“, „Витиня“ и „Ген. Владимир Вазов“.

Строителните дейности са приключили и се извършват тестове с влак.

Източник: dir.bg

Kliuki.bg

Последно качени

  • Христо Пъдев вдигна ергенско парти с Владо Зомбори и Велизар Величков (Снимки)
  • Веригите обещаха на среща с Радев поне 6 месеца да продават с до 30% по-евтино основни храни
  • Николай Бареков в “ИнтервюТО”: Борисов и Таки се готвят да хвърлят Пеевски под автобуса! (Видео)
  • Израел порази нефтохимически завод в Иран, Техеран отговори с удари по военни бази
  • Пълно изтрещяване: Мъж прегази колелото на дете след спор за няколко череши (видео)

Категории

  • Други
  • КЛЮКИ
  • КРИМИНАЛНО
  • ОБЩЕСТВО
  • ПОЛИТИКА
  • РАЗСЛЕДВАНЕ
  • СКАНДАЛ
©2026 СПРАВЕДЛИВОСТ.НЕТ | Design: Newspaperly WordPress Theme