
снимка: Булфото
За да има машинно гласуване на втория тур на местните избори на 5 ноември, трябва да бъде завършена процедурата по сертифициране на изборните устройства.
Това заяви пред репортер на БНР председателката на Централната избирателна комисия Камелия Нейкова след като тази вечер Върховният административен съд постанови, че идващата неделя трябва да можем да гласуваме и с машини.
„В случая не можем да коментираме какво ще се случи на 5 ноември, на втория тур, тъй като съгласно мотивите на съда ния нямаме законоустановена процедура по удостоверяване на съотвестветието, така че не може да към този момент да говорим какво ще се случи в неделя. Разбира се, решенията на съда се изпълняват. За да има машинно гласуване на втори тур, трябва да има законоустановена проведена по удостоверяване – или така нареченото сертифициране на машините за гласуване и софгуера. Чакаме министъра на електронното управление“.
За реклама в „Петел“ на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Източник: petel.bg