Skip to content

СПРАВЕДЛИВОСТ.НЕТ

Menu
Menu

17-годишен ученик от София изпратил част от мейлите със заплахи за бомби

Posted on март 31, 2023

17-годишен ученик от София изпратил част от мейлите със заплахи за бомби

Снимка: Pixabay

17-годишен ученик от София е изпратил част от имейлите със заплахите за поставена бомба в училищата в цялата страна. Той е арестуван днес от ГДБОП, съобщи БНР.

Докато е изпращал заплашителните имейли, с него са били още няколко съученици. Младежите са били подтикнати да направят това от първите медийни публикации за първите заплашителни писма получени на 27-и и 28-и март в част от училищата в цялата страна.

Младежът учи в една от гимназиите за информационни технологии в София. При разпитите 17-годишното момче признало, че на 29, 30 и 31-ви март от личния си телефон създал четири пощенски кутии в „Гугъл“, от които е изпратил десетки имейли в цялата страна до училища и полицейски управления със заплахи за поставени бомби.

Младежът е обяснил, че е пратил имейлите, защото не му се е ходило на училище. Намерени са компютър и телефон, които са били използвани за заплахите.

17-годишният ученик е арестуван за 24 часа. Материалите вече са докладвани на Софийската районна прокуратура. 

По публикацията работи: Анисия Иванова Източник dnes.bg

Последно качени

  • Прогноза за времето за 15.06.2026
  • Пеевски утре обявява, че се оттегля от шефския пост в ДПС и иска обединение с хората на Доган!
  • 36 ареста при акции в Ботунец и София, задържана е част от Бандата на калашниците (видео)
  • „Сготвен съм, не съм извършил подобно нещо“: Д-р Станимир Хасърджиев за обвиненията срещу него (видео)
  • Нищо ново: Наказаха Никола Цолов и го свалиха от подиума в Барселона

Категории

  • Други
  • КЛЮКИ
  • КРИМИНАЛНО
  • ОБЩЕСТВО
  • ПОЛИТИКА
  • РАЗСЛЕДВАНЕ
  • СКАНДАЛ
©2026 СПРАВЕДЛИВОСТ.НЕТ | Design: Newspaperly WordPress Theme