
Снимка Pixabay
36 български граждани вече са евакуирани от Газа. Евакуацията от Ивицата Газа започна по-рано през деня. Предвиждаше се около 500 чуждестранни граждани, сред които и българи, да напуснат анклава, пише БГНЕС.
В продължение на няколко седмици те не можеха да напуснат Газа заради терористичната атака, която ислямистката групировка „Хамас“ предприе срещу Израел на 7 октомври.
Чужденците напуснаха Газа през КПП „Рафах“ на границата с Египет. Началото беше дадено от конвой от 40 бели линейки, предаде „Франс прес“ от мястото на събитието, пише БГНЕС. Първите, които напуснаха, бяха майки и деца.
За реклама в „Петел“ на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Източник: petel.bg